PŘEČTI si, co o mně říkají klienti/tky

Reference

Reference

HLASOVÁ PRÁCE

Nejvíc mě těší, když z našeho setkání odcházíte nabití, plní energie a radosti, s jasnými a  praktickými tipy na míru, jak pracovat s vaším hlasem, jak o něj pečovat, aby byl vaším nejlepším pomocníkem.

Martina Vítková

Vědkyně, univerzitní mentorka

Věděla jsem, že potřebuju „nakopnout“, povzbudit a poradit.
Věděla jsem, že můj hlasový projev je nejistý, nepřesvědčivý, někdy až bojácný.
Věděla jsem, že nejde zdaleka jen o hlas, o zpěv, že je něco za tím, co mi brání se projevit.
Chtěla jsem se posunout dál, objevit další kousky sebe sama. Potřebovala jsem průvodce. Přihlásila jsem se k Markétě a hle!
Cesta za svobodným a (sebe)vědomým projevem se otevřela!
  

✅ Volba byla jasná – kombinace hlasu/zpěvu s talentovým koučinkem v programu Osvoboď svůj hlas

✅ Uvědomit si svoje talenty (ale i slabosti) a jejich roli v mém životě, a hlavně v mém hlasovém projevu, to byl první krok.

✅ Zírala jsem, kolik toho o mně Markéta ví z jednoho talentového testu, uvědomila jsem si tolik souvislostí! Přišlo mi a stále přichází mnoho důležitých „AHA momentů“!

A to jsem ještě zdaleka netušila, do jakých hlubin mojí duše a mého hlasu se spolu dostaneme!

Žádné mechanické lekce, učebnicové poučky, žádné škatulkování.

🔝Každé naše setkání je SVOBODNÉ a respektuje aktuální rozpoložení, náladu, energii

🔝Každé naše setkání je AUTENTICKÉ. Na nic si nehraje.

🔝Někdy jsem unavená, někdy se mi nechce zpívat, a tak nezpíváme, ale hledáme ve slovech, v pocitech, co se tam skrývá, objevujeme nefunkční programy a rodinné vzorce a pouštíme je.

🔝Někdy dostanu „úkol“. Třeba interpretovat srdcovou píseň, takovou, která mě oslovuje a vystihuje. A najednou slyším samu sebe, jak zpívám slova v poloze, kde obvykle vůbec nezpívám.

🔝Najednou si uvědomuji, že tu píseň nezpívám, že ji ŽIJU! A že se mi to líbí!

 

Markéta nabízí 100% empatii, dodává odvahu zkoušet, objevovat nové cesty a nebát se BÝT SAMA SEBOU 💃.

A to je můj cíl a hlavní motivace – projevit se naplno se všemi talenty, ukázat, kdo jsem, a dokázat říct, co chci a co potřebuji. BÝT SLYŠENA.

 

Už od první lekce vnímám změnu, nejdřív hlavně uvnitř, ale po čase jsem si všimla, že okolí reaguje na moje slova či zpěv jinak, že REAGUJE .

Markéta je „nakopávač“, její nespoutaná energie je nakažlivá! Zároveň vytváří neuvěřitelně bezpečný prostor, kde nic nemusíte, ale MŮŽETE SI DOVOLIT COKOLI.

 

To je velmi vzácná kombinace. A za to moc děkuji.

Magdalena Čevelová

Marketingová čarodějnice – specialistka na autentický marketing

S Markétou jsem absolvovala několik hodin hlasového koučinku (a rozhodně se chystám pokračovat).

Oceňuji zejména bezpečný, nehodnotící a podpůrný prostor, který při práci umí vytvořit.

Hrát si s hlasem, objevovat dosud netušené výšky (a hloubky) je zábava.

Ale ještě lepší je nacházet paralely mezi tím, jak zacházím se svým hlasem a co se mi děje v životě nebo v podnikání. Spolupráci s Markétou velmi doporučuji. Nejen pro samotnou práci s hlasem, ale i jako objevnou cestu do vlastního nitra.

 

Petra Holubová

Průvodkyně na Cestě k lepšímu životu

Markéta je úžasná bytost s velkým srdcem. Její hlasové lekce mě vždy naplnily velkou radostí. S nadšením jsem tedy vyzkoušela její hlasovou „diagnostiku.“

Po pár přívětivých slovech mě nechala, ať něco zazpívám. Už vím, že ačkoliv má velmi dobrý hudební sluch, tak nemrkne okem a nepozvedne obočí nad jakýmkoliv tónem, který se trochu (nebo vůbec) netrefí. Jste s ní v bezpečí a můžete svůj hlas naplno projevit.

Po chvíli zpívání mi Markéta řekla, co v mém hlasu slyší. Bylo to naprosto fascinující. Vnímala to ve formě obrazů. Postřehla dvě moje polarity a vnímala i jejich oddělenost, kterou bylo potřeba doplnit.

Během zbytku sezení jsme tedy stihly ještě několik cvičení, které mi vymyslela přímo na míru, abychom zharmonizovaly to, co bylo potřeba, a propojily, co chtělo být propojeno.

Pokud chcete vědět, o čem váš hlas vypráví, určitě Markétu kontaktujte.

 

Iva Tošovská

HR manažerka 

Když jsem se rozhodla pro spolupráci s tebou, zdaleka jsem netušila, co všechno s tebou zažiju. Prostě jsem cítila, že hlasový koučink s tebou prostě potřebuji. Ale že si budeme hrát s tóny a nakonec i zpívat? Však já zpívám už maximálně v autě, aby mě nikdo neslyšel!

Pod tvým vnímavým vedením šlo ale nakonec všechno. Šlo to vlastně jako po másle. Přirozeně, bez zbytečného tlaku, s takovou luxusní podporou. Cítila jsem se od začátku vedena do příjemného zpomalení, do vnímaní sebe sama.

Zamrazí mě při vzpomínce na jeden z našich hlasových koučinků. Nechápu, jak jsi vytušila, že v tu chvíli víc než hraní s hlasem potřebuju „opečovat “ téma ve svém nitru. Až po hodině mě napadlo, že jsi mě vlastně koučovala a nechala mě vyslovit všechno to, co se dralo na povrch. A tak děkuju. Děkuju, že máš takové poslání a svou přirozeností mě vedeš k objevovánímojí.

Máš dar, který mě přitahuje a stojí mi za to zkoumat a poznávat tak sebe sama. Při posledním setkání jsi do mě vlila tak krásný vnitřní klid a zpomalení. Jak příjemné je dovolit si zpomalit i v každé náročné situaci stejně, jako když se pomalu tón mění v další…

Známe se nějaký pátek a s nadšením sleduju tvoji cestu. To, co jsi dokázala udělat pro mě, by se rozhodně jen tak někomu nepovedlo. Cítím, jak se v tobě rozvinulo jakési neuvěřitelné napojení a i v onlinu umíš vnímat všechno, co já vysílám, čeho se bojím a po čem zrovna volám. I když to nevyslovím. Tohle je opravdu dar z nebes!

 

Nejvíce oceňuji:

Sílu napojení. Vedení aneb umění nechat to plynout, a přitom citlivě vnímat, co zrovna nejvíc potřebuju. Neposuzování. Podporu velkou tak, kterou jsem snad nikdy nedostala. Vytvoření luxusního prostoru, kde jsem opravdu mohla být sama sebou a poznávat to, co je uvnitř schované a neukazuju to, abych nebyla tolik zranitelná.

 

Děkuji! 

Barbora Kodešová

Zpěvačka a hlasová koučka

 

Klid, jedno-duchost, zá-zrak

Věděla jsem, co potřebuji, avšak myslí jsem nedokázala uchopit, jak se tam dostat. Na internetu jsem nalezla Markétčinu nabídku harmonizační nahrávky. Cítila jsem se v té době ztracená v temnotě, ve víru myšlenek. Proto jsem potřebovala ukotvení. A jelikož lidský zpěv vnímám, jako hlas naší duše, tak byla harmonizace skrze píseň  jasným krokem na mé cestě. 

Markétku vnímám, jako nesmírně citlivou ženu a umělkyni. Znám ji z její facebookové skupiny „Magie hlasu“, kde se vždy cítím velice bezpečně. Přijímaná v lásce, nesouzená, opečovávaná v kruhu magických žen. Svou tvorbou vnáší do mých dnů mnoho radosti. Proto jsem si ji zvolila, jako svého průvodce.

 

Při úvodním setkání, které Markétčině tvorbě vždy předchází,  jsme hovořily o mnohém, ale vnímám, že to nejdůležitější, se ukrývalo pod těmi slovy. Výměna energií.

Po měsíci mi poslala píseň, báseň a obraz. Plakala jsem. Jak to vše mohla vědět? Má mysl nechápala. Ale srdce vědělo své. Markétka se mnou prožila mou temnotu, prošla ji se mnou ruku v ruce. Najednou jsem na to nebyla sama. Jsem moc vděčná, že jsem si její péči dovolila.

Z té hudby sálalo vše. Silné emoce pečlivě pohřbené v mém nitru, doutnající pod pokličkou, toužící být projeveny a rozpuštěny v lásce. Nejvíce mě zaujal šum pod hudební linkou. Zněl jako praskání a chrčení. To, co bylo pod povrchem pro mě symbolizovalo Klid, jenž jsem tak moc hledala, Boží esenci, která je neustále přítomná, ať se na jevišti naší lidské hry děje cokoliv. A to mi Markétka svou písní připomněla a skrze vibraci hlasu nechala mnou prostoupit. Děkuji.

Čtení básně rozpoutalo v mém nitru hurikán. Vše, co bylo vyřčeno, jsem v hloubi duše cítila již dlouho. V těch slovech byla obsažena má síla, léčivá moc mého vlastního hlasu. Pocítila jsem, že si ji mohu vzít zpět. Že tu vždy byla a je jen a jen pro mě. Děkuji. Slovy je pro mě těžké vyjádřit, jak moc vděčná za tuto službu jsem.

Přála bych ji všem. Kéž jsou všechny bytosti šťastny. Věřím, že je to možné. Že pro tu Lásku je možné vše. Děkuji. 

Katarina Fuljerová

NLP koučka

„Před deseti měsíci jsem odvysílala své první Rozhovory jak víno.
Bez konkrétního plánu, pouze s intenzivně pozitivním pocitem a splašenými motýly v břiše.
V přímém přenosu jsem si plnila svůj velký sen – povídat si se zajímavými ženami a dnes už i
charismatickými muži.

Dovolit si plnit své sny je velká věc.

Rozhodně stojí za sebe – odměnu. A tou odměnou se pro mě stala nová originální znělka, šitá přímo na
tělo.
Ke spolupráci jsem oslovila hlasovou kouzelnici Markétu. A že to teda byla jízda.
Markéta v sobě nezapře své koučovací dovednosti, jelikož se jí ze mě podařilo vytáhnout všechny
klíčové emoce, které jsem chtěla při poslechu melodie cítit. Trpělivě naslouchala mým požadavkům na skladbu nadupanou rockovou energií, přizvala ke spolupráci další muzikanty, aby ve finále bez mrknutí oka přijala můj požadavek na návrat k původní
verzi.

Čisté, silné, nepodbízivé a originální.
Verzi, která souzní s mým srdcem.
Věřím, že skrze Rozhovory jak víno budu mít možnost zprostředkovat pro vás setkání s mnoha dalšími
zajímavými lidmi. Hosté se budou střídat, ale Markéta už bude navždy součástí mého srdcového
projektu. Bude k vám pravidelně promlouvat skrze svou hudbu a zvát vás k dalšímu povídání o životě.
Spolupráce s Markétou byla jedna z nejkrásnějších v mém životě.
Markéto, moc děkuji za toto setkání a z celého srdce doporučuji tebe, tvůj obrovský talent a
muzikantskou duši.“

 

Kristýna Jarošová

Webařka a markeťačka

 „Osobní harmonizační nahrávku jsem si u Markétky objednala bez hlubšího přemýšlení. Už jsem měla zkušenost s jejím koučingem a věděla jsem, že si sedíme a můžu jí věřit. Takže mě tato nabídka nadchla.

Schůzka, která tvorbě písně předcházela, byla skutečně komplexní. Prošly jsme, co všechno teď v životě řeším a co bych potřebovala. Pak už Markéta začala tvořit.

Výsledná nahrávka je skutečně silná a přesně taková, jakou jsem potřebovala. Díky básni a obrázku, který je její součástí, jsem lépe pochopila své směřování. A svou silovou píseň si pouštím vždy, když mi není dobře nebo potřebuju povzbudit. Díky ní se snadněji dostanu do své síly, do svého středu a pak následuji své skutečné potřeby a dělám zásadní rozhodnutí. Děkuji!

 

Jitka Müllerová

Regresní terapeutka a konstelářka

Ten tón už tady je. Nic nemusíš vymýšlet. Uvolni se a nech ho znít.“

Tohle bylo pro mě asi nejvíc. A tak také probíhaly všechna setkání s Markétou. Uvolnit se do sebe a nechat svůj hlas znít. Objevit jeho hloubku i výšku, intenzitu, barvu a hlavně jeho sílu.

Propojit se s ním ještě víc, prozkoumat a hlavně využívat potenciál toho, co tam je.  

Bylo to objevné. Úžasné. Přiznám se, že jsem místy koukala jak puk. Netušila jsem, že můj hlas je tak bohatý a barvitý, že TOHLE dokážu a umím.

Už to vím. A nejen to. Umím to i používat. A to je ještě lepší.

 Díky za společnou cestu! „

 

Petra Holubová

Průvodkyně na cestě k lepšímu životu

„ Přála bych vám, abyste si mohli načíst to, co cítím, když na Markétu a její práci myslím. Protože se to těžko přenáší do slov.

S Markétou jsem měla za poslední rok několik setkání s různým záměrem. Je to žena s velkou hloubkou a silou. Jedna z těch, o kterých jsem přesvědčená, že si v rámci inkarnací pro lidstvo hodně odmakaly.

Pokud jste byli někdy s Markétou v kontaktu, možná pochopíte, to, co napíšu: je pro mě nositelkou prastaré moudrosti. Jednou z těch, které na světě pomáhají udržovat  Živost. Radost ze života. Sílu žít, ať jsou okolnosti jakékoliv. 

Už po našem sezení se ke mně začal vracet tanec. Miluji ho, bývala jsem schopná tancovat na ulici, kdekoliv a kdykoliv se mi zachtělo. A najednou to tu bylo zpět. Samo, nenásilně, samozřejmě. Jako by ve mně něco znovu ožilo. A postupně to narůstalo a přidával se k tomu zpěv. Ach, dřív jsem často zpívala – a teď se můj zpěv začal probouzet z dlouhého spánku!

A píseň duše?

Píseň si Markéta „stahuje shůry“ a moc „těm nahoře“ nekecá do textu. Píše, jak to k ní přichází. Pokud nerozumíte, ptejte se sebe, odpovědi máte tam.

Přiznávám – text je pro mě trochu hádankou.

Ale srdce, srdce tam někde hluboko uvnitř VÍ. Ta slova mluví přímo k mému srdci a kašlou na to, co si o tom myslí hlava.

Srdce odemyká hudba

Tím, co přineslo poselství písně k mému srdci, je hudba. Je jemná i silná současně. Je komplikovaná stejně jako já. Není to jednoduchý nápěv, který vám vleze do hlavy a budete mít problém se ho zbavit. Je to hudba, která chce být slyšena.

Obchází všechny vnitřní kritiky, logiky a podobné postavy a přináší zprávu, které na nějaké úrovni hluboce rozumím, i když to ještě „nedoteklo do hlavy.“ Mám pocit, že až to do hlavy „doteče“ a já to plně pochopím a přijmu, bude to velké, očistné, úlevné, osvobozující…

Nejkrásnější částí je dvojhlas Markéty s Markétou, to je takový bonbonek. 

I když i toto by už stačilo, dostala jsem k písničce ještě symbol, který Markétě pro mě přišel. Všechno mi to poslala e-mailem ve velmi rozumném čase.

Písnička mě už od prvotního setkání víc otevřela radosti, hravosti, živosti. Touze žít, objevovat, experimentovat. Dalece předčila má očekávání.

Pokud se chcete posunout zase o kus vpřed a něco v sobě objevit nebo odemčít, obraťte se na Markétu.

 

Silvia Solariková

Business coach and mentor 

„Ďakujem Markéta Odvárková za úžasnú harmonizačnú pieseň „Víla tančí s drakem“ a krásny text, ktorý pre mňa napísala ❤  .. Úplne som sa do nej zamilovala. Práve som si na ňu tančila a s pohybom to má ešte väčší efekt.

Ku skladbe je priložená báseň a obrázok. Oboje dokopy tvorí celok, ktorý ma perfektne vystihol a pomáha mi vracať sa k sebe, do pokoja, do svojho stredu.“

 

Markéta Č.

Terapeutka rodinných konstelací

Osobní harmonizační skladba od Markéty se přesně trefila do mého rozpoložení a bude mi ho připomínat kdykoli si skladbu pustím.

Markéta dokázala během hodinového online setkání velmi citlivě a přesně odzrcadlit to, co bylo ve mně ukryto. A následně to velmi dobře vystihla osobní nahrávkou, přiloženou básní a malbou. Můžu tak být v kontaktu se svou pouští smutku, bolesti a prázdnoty, kdykoli bych snad nebyla.

 

Hudba od Markéty je léčivá, je to arabský pouštní zpěv. Báseň provází „nocí temnou“, což náhodou ladí s mým příjmením, tak to zjevně potřebuju. Báseň nakonec vede do optimistického konce, tak možná jednou nastane kouzelná proměna, jak ve mě autorka věří.

 

Markéty dílo je originální počin a doporučuju každému ten zážitek vyzkoušet a dopřát si umělecké dílo sobě na míru!“

 

Petra Rybková

Mentorka komunikace a sebe-vyjádření

Hlas zdaleka není jen otázkou toho, jestli a jak dobře zpíváte.

Hlas je otázkou toho, jak se umíte za sebe postavit.
Vyjádřit svoji pravdu.

Stát v plné síle.

Ukázat světu, kým jste, bez ohledu na to, jak divné to někomu může přijít.

Markéta vás skrze váš hlas vezme k podstatě toho, kým jste.

Vydoluje z vás hluboce zakopaný strach projevit se, dělat chyby, na rovinu říkat, co si myslíte. Postaví vás zpět do síly, z které potom dokážete tvořit zázraky.

Práce s touto ženou je balzam na duši nejen pro lidi, kteří touží zpívat.

Její laskavé, klidné a přitom pevné vedení vám z celého srdce vřele doporučuji.

Petra Guhlová Adams

Celostní transformační koučka

„Musím vám dneska něco říct o Markétě.

Markéta je nejen krásná, charismatická žena, co je neskutečně podobná kartářce Markétě Vostrý, ale je to taky hlasová koučka.

Moje hlasová koučka!

Za vznikem naší spolupráce byla zvědavost.

Po první hodině vystřídaná nadšením.

S Markétou v sobě objevíte skryté poklady.

Je to velmi unikátní, zábavná a příjemná vnitřní práce.

Sáhla jsem si na své nejhlubší nitro hlasem, vibrací, energií.

Velké WOW!

Markéta je vnímavá, laskavá.

Dává mi prostor věci vstřebat, promyslet a usadit.

Dneska jsem s ní probírala téma hlasu na meditaci,

tvořím totiž speciální luxusní záležitost na adventní týden

MEDITACI SEBELÁSKOVOU.

Dneska jsem ji nahrála svým novým, Markétou koučovaným, hlasem a vy se na ni můžete těšit v mojí skupině Mindset Is Your Superpower | Koučink & Mentoring Akčních Ambiciózních Žen.

Kdo si myslíte, že ji nepotřebujete a je to nějaká sluníčkářská pitomost, tak ji potřebujete tím tuplem .

Kateřina Pechlátová

Instruktorka Pilates

To vám tak celý život říkají, že neumíte zpívat, zpívej potichu nebo vůbec a vy si přitom celý život přejete, abyste uměli zpívat , abyste měli sytější a intenzívnější hlas a pak na vás ve skupině vykoukne Maggie se svou krásnou písničkou nabitou emocemi, až jsem měla slzy v očích. A nabízí 30minutový hlasový program na zkoušku.

O čem to je? Mohlo by to být pro mě? Mohla bych změnit svůj hlas a zlepšit svůj hlasový projev a možná i zpívat?

Co kdyby ano? Co můžu ztratit? Pár korun…

Co můžu získat? Nevím, netuším… mám to zkusit?

Zkusím – a jdu rovnou do 3 měsíčního programu hlasového koučinku. Na prvním sezení se nořím do hlubin svého hlasu a zjišťuji, že může znít/můžu si ho užít a vychutnat/můžu udělat chybu/ můžu plně důvěřovat/ můžu se odevzdat.

Velká úleva a poznání. Hned po prvním sezení cítím, že si užívám svůj hlas, jeho zvuk, jeho možnosti, zkouším otevírat svůj krk, vnímat, kde tón tvořím, zkouším zpívat v lese a znít. Krása!

Bez Maggie bych nic z toho nezažila, nezkusila, neodvážila se. Bez onlinu bych Maggie nikdy nepotkala.

A to není vše – s Maggie jsme se sešly naživo. Jaké to bude? Může být živé setkání lepší/jiné/přínosnější? Budu mít trému? Budu se bát projevit? Netuším.

Pak přišla ta chvíle, zvoním u branky, Maggie přibíhá bosá a ….jako bych potkala dlouholetou kamarádku po delší době, hned jsme si padly do náruče. Jdeme na to! Pojď, zkusíme tohle, tohle, tohle – jiné věci. Věci, které v onlinu nejsou možné. Užívám si absolutní důvěru ve správné vedení a vůbec se neostýchám. Otevírám svoje emoce a nitro, tečou i slzy (nejen moje). A je to SILNÉ, HLUBOKÉ, INTENZÍVNÍ, KRÁSNÉ, OSVOBOZUJÍCÍ.

Baví mě vše, co Maggie vymyslí a co zkusíme. Někdy jsem nervózní, ale pak ráda, že jsem zkusila. Objevuji a vychutnávám si důvěru při práci s ní Nic není špatně, nemusím se ničeho obávat.

Děkuji Maggie..

Šárka Hájková

Podnikatelka

Na Markétu jsem slyšela mnoho chvály ještě předtím, než jsme se osobně potkaly při hlasové práci.

Přiznám se, že jsem vždy toužila zpívat a tak jsem byla natěšená a zvědavá, co spolu objevíme.

Markéta mě velmi nenásilně vedla ke zkušenosti s vlastním hlasem, která mi ukázala zase o něco víc o něm i o mně. Tuto práci vnímám jako úžasnou ukázku toho, že dojít do bodu, kdy se nebojíme být slyšet, jít do výšky, i do hloubky, je možné i jinak než jsem si doteď myslela.

A protože zbožňuji cesty, na kterých

člověk získává elegantně a příjemně víc přínosů najednou, určitě jsme se neslyšely naposledy.

Martina Taubrová

Bach Center Certified Trainer

„S Markétou jsem se poprvé setkala s někým, kdo pracuje jako hlasový kouč. Bylo to setkávání velmi zajímavé a přínosné. Uvědomila jsem si to, co jsem do té doby nevnímala – jak široce mohu pracovat se svým hlasem a jaké to může mít dopady na mou práci, spokojenost a třeba také chuť některé věci dělat a jiné ne. Markétu bych určitě doporučila, pokud chcete poznat možnosti svého hlasu, naučit se s ním pracovat a mít u toho citlivou podporu profesionála.

Jolanta Balon

Podnikatelka

Tato žena, božská Markéta, mě u hlasové rozcvičky s lehkostí rozezpívá na 5 oktáv. Nechápu, odkud bere tu jistotu, že neprasknu jak balon

S Markét jsem navázala dlouhodobou spolupráci. Byť mi posledně řekla, Joli, ten tvůj talent je potřeba monetizovat, zatím tedy pro radost, pro uspokojení svých potřeb, pro rozmazlování, si doma zpívám a pěju ódy sousedům!

První poznatky! Klesá mi můj přirozený tón v mluveném hlasu, cítím, jak mě práce s Markétou hodně uzemňuje.

Těším se, kam mě tato cesta zavede🎵“

Markéta Odvárková se saxofonem

Jana Longauerová

Podnikatelka

Začnem tým, že k vlastnému hlasu a spevu mám veľmi kontroverzný vzťah. Celý život sa mi môj hlas nepáčil. Poníženie na každej hudobke, keď som mala niečo zaspievať sama nahlas. Príliš vysoko, nízko, potichu, nahlas, falošne. Spievala som si maximálne pri hudbe pustenej na plné pecky, aby ma nebolo počuť.

Mňa, nespeváčku, oslovila ponuka na 30minútový hlasový audit. Nechápem prečo, ale cítila som, že presne to potrebujem. Bola som zvedavá a zároveň som sa obávala, že to bude trapas. Nebol. Bolo to zaujímavé. Pozitívne zaujímavé a krásne.

Cítim, že práca s hlasom je to, čo potrebujem, aby som sa vedela lepšie vyjadriť a prejaviť, v akejkoľvek forme. Aby som vedela vyjadriť tie emócie, ktoré vo svojom vnútri cítim, ale neviem ich dostať von tak, ako by som chcela.

Ja a môj hlas sa s Markéta Odvárková cítime absolútne bezpečne. Vypínam kritika, pocity trápnosti a s dôverou sa nechávam viesť. Cítim, že som prijímaná, že sme prepojené a že si môžem dovoliť skúšať všetky tie výšky a hĺbky, kam až môj hlas dosiahne.

Fakt som si naše stretnutie užila, odišla s nabitými baterkami, dobrou náladou a teším sa na ďalšie.“

Eliška Vrbová

Obchodní manažerka

S Markétou jsem si vyzkoušela Energizační nakopnutí. Úplně jsem nevěděla, do čeho jdu, ale nakopnout i energii jsem potřebovala. Zpívám ráda, ale mám ve svém projevu bloky. S Markétou jsme se sešly online, a strávily spolu něco málo přes 30 minut. Prací s hlasem, cvičeními a krátkým a přesto intenzivním rozhovorem.

Překvapilo mě, jak rychle se mi otevřely staré rány a jak se Markéta i přes online dokázala napojit. Každopádně 30 minut uteklo jako voda a já vklouzla zpět do běžného života, aniž bych se cítila nějak zásadně „jinak“. Markéta mi ješté poslala krásný, velmi povzbuzující email, který se mě dotknul a zahřál mě u srdce. Mimo jiné mi v něm doporučila, ať se ze všeho vyzpívám.

Druhý den jsem odjela na týden do tmy. Krom toho, že to byl mazec na mnoha jiných úrovních, jsem poslechla Markéty rady a dala se do zpěvu. Ten byl mým hlavním průvodcem k emocím, ke kterým jsem se první dny vůbec nemohla dostat. Překvapilo mě, jak moc se mi rozšířil rozsah hlasu a díky technikám, které mi Markéta stihla během krátkého sezení předat, jsem i po 5 dnech intenzivního zpěvu necítila v hlase únavu. Najednou jsem zpívala krásně čistě, vrhla se i na písné třeba od Mariah Carey a noty ze mě lítaly čisté a hladké.

Jsem za tuhle zkušenost velmi vděčná, protože vidím, že moje možnosti jsou mnohem větší, než jsem si kdy myslela a těším se, že tenhle dar budu dál rozvíjet .

Díky Markéto!“

Markéta Biri Lexová

Básnířka a terapeutka

Poprvé mě Markéta zaujala, když jsem uslyšela její píseň Kořeny.

Popisovala v ní vše, co jsem zažívala a já jen poslouchala tomu nádhernému hlasu a nádherné básni. A bylo mi jasné, že s touhle holkou se chci potkat. A že už konečně chci něco s tím svým zpěvem udělat.

Tehdy jsem musela píseň sdílet a na stránku k ní napsala: Když to necháte všechno jen tak plynout, ono se to k Vám nějak dostane. To co má. Pořád to říkám, Cesta nás vede…

Děkuju!

Po dnešní hlasové ochutnávce s Markét bych napsala to stejné. Aneb když energie zacvaknou. Je skvělá! Empatická, elegantní žena s přenádherným hlasem. V rámci té půlhodiny jsem rozpustila nejeden hlasový blok a pochopila, že tóny chodí i nosem a někdy je třeba, aby rty brněly.

Přiznám se, že za poslední dobou je na mě trochu překaučováno. Téměř dvacet let intenzivně pracuji s lidmi, školila jsem politiky i úředníky, zapojovala veřejnost, sama jsem prošla nespočtem školení a seberozvojových kurzů… tak se na to dívám trochu z odstupu. Ale jestli někomu věřím, že je opravdu dobrým kaučem v tom nejlepším slova smyslu, tak je to právě Markéta. Čte v lidech jako v otevřené knize. A to mě baví! A dokonce taktně přešla mojí skepsi k nárůstu kaučů, za což jí patří můj obrovský obdiv a dík.

Pevně věřím, že se budou naše Cesty dále protínat!

Děkuju Markét!

Veronika Pačesová

Specialistka na sociální projekty

Práce s hlasem?

Jakmile jsem uviděla Markéty nabídku na 30minutové setkání s hlasem, věděla jsem, že to je něco, co prostě chci a potřebuji vyzkoušet.

Na co jsem už pak tolik připravená nebyla, že se budu před konzultací trochu bát, co kdyby např. Markéta chtěla, abych zpívala? Bože, to si vůbec neumím představit …

Abych to zkrátila, setkání bylo skvělé, i na zpěv došlo, Markéta umí vytvořit skvělé bezpečné prostředí, ve kterém se budete cítit skvěle a vše, co se v něm bude dít, bude v pořádku 🙂

Těším se na další pokračování spolupráce 🤩

A pokud je práce s hlasem něco, co vás volá nebo láká nebo děsí a chcete s tím něco provést, tak Markéta Odvárková je ten správný člověk, který vás tím bude umět bezpečně provést!

Daniela Machová

Terapeutka kraniosakrální terapie

Markéta je úžasná! Během půl hodiny mě dokázala spřátelit s vlastnim hlasem, který zůstával téměř 40 let přiškrcený v krku. Najednou když mluvím, cítím krásnou vibraci od hlavy až hluboko do brřcha, můžu si s hlasem hrát, používat ho podle potřeby, projevit se plně, sytě, silně! Diky, Markéto!

Dagmar Fau

zpěvačka skupiny Freshband

„Potřebovala jsem změnit barvu hlasu a najít optimální “feeling” v jedné rockové skladbě. Od první chvíle spolupráce s Markétou jsem cítila, že i když dělám chyby nebo se mi nedaří zazpívat úplně přesně a dokonale, mám možnost se svobodně projevit a je to v pořádku.
Už po první hodině jsem si odnesla více odvahy. Nebojím se teď zpívat ve vyšších polohách. Prostě to zkouším, hlasivky si zvykají a já se posouvám. Jsem motivovaná pro další práci a dokonce jsem začala zpívat už ráno, což jsem nikdy před tím neudělala.
S Markétou hmatatelně cítíte její absolutní podporu a přijetí toho, co děláte, jak to děláte a jak to máte. Její otevřený přístup, kdy věci sděluje na rovinu, přitom laskavě a s respektem, je velmi posilující a dává energii.“

Lenka Adámková

Lektorka tance

Kdo by to řekl, že i 30 minut může být natolik transformačních 😲

ODNÁŠÍM SI Z TOHO

– obrovskou chuť se fakt naučit zpívat

– pocit, že i já můžu

 klid v hlavě, že budeme dělat malé krůčky a že své strachy můžu rozeznít jen skrze jednoduché zvuky nebo hlásky

– i kdyby mi cokoliv přišlo na 100x trapný, tak Markéta mi to nejdřív předvedla. A když to dělá lektorka, tak to trapný bejt přece nemůže 😃

 lehčí hlavu, protože v ní chybí pár bloků 😁

– A hlavně – poprvé jsem samu sebe viděla jako zpěvačku a né jako tu, co to nikdy neumí a umět nebude.

Prostě transformační. Už se těším zase na příště. BUDE TO NÁVYKOVÝ 😍 

Šárka Hošková

Intuitivní psychosomatické vhledy, facilitátorka a šamanka

Markétu jsem vyhledala v době, kdy jsem zjistila, že můj hlas není usazený ve své přirozené poloze. Hledala jsem někoho, kdo by mi pomohl uvolnit stažení v mém krku. Naučil mě pracovat i s tóny a vibracemi hlasu.

Markéta mě provedla úplnými začátky. Ukázala mi trpělivě, jak dýchat, jak nasadit tón. Vedla mě krůček po krůčku. Nikdy jsem nezpívala, naopak mi bylo v dětství řečeno, že neumím zpívat dobře, což byl jeden z důvodů stažení mého krku.

Markéta umí vytvořit pocit bezpečného prostoru. Uvolňovala mě už jen její citlivá energie, kterou jsem cítila při naší práci. Navíc mi popsala srozumitelně a podrobně, co přesně mám s hlasem dělat. Kde a jak bych ho měla v těle usadit a cítit.

Díky její laskavé péči jsem pronikla víc do pochopení, kde se v těle tvoří jednotlivé výšky tónů, jak uvolnit ústa a bránici, jak se správně nadechnout a zpevnit dech pro plné a uvolněné tvoření tónů. Jak postupně usazovat svůj hlas do přirozeně znělé polohy, jak s ním můžu sama dál pracovat a poznávat ho.

Při hlasových cvičeních se podařilo obejít „kontrolu v mé hlavě“ a i přes technickou nedokonalost přenosu po skype, jsem byla najednou schopná zazpívat tóny v poměrně velké výšce i hloubce. To bylo pro mě veliké překvapení.

Kdybych měla zdůraznit její přínos, řekla bych, že jsem se cítila v její přítomnosti v bezpečí, přijatá i s chybami a nedostatky, v nehodnotícím a podpůrném prostředí. Vnímala jsem ji jako odborníka, který ví, co dělá, a umí mi vše velmi dobře a lidsky vysvětlit tak, abych to přesně pochopila.

Dlouhodobě pracuji na svém seberozvoji. Tato spolupráce byla pro mě dalším střípkem do mozaiky. Pomohla mi překonat vnitřní přesvědčení, že nedokáži zpívat. Pomohla mi otevřít úplně nový prostor možností, jak můžu pracovat a tvořit se svým hlasem. A zároveň mě podpořila na cestě k větší sebejistotě ve vlastním hlasovém vyjádření, kterou jsem také řešila. Děkuji za laskavé a milé doprovázení na cestě.“

REZERVUJTE SI POZNÁVACÍ SETKÁNÍ

Toužíte proniknout do tajů vašeho hlasu?

Cesta vede přes setkání s potenciálem vašeho hlasu.

V barvě, výšce, hloubce i struktuře hlasu se ukrývají nekonečné možnosti

Pojďte je poznat!